Slepičky

Jsou naší chloubou, bereme je jako členy rodiny. Černovous dal jméno celému parku, Meruňka snáší krásná zelenkavá minivajíčka, Torpédo je šéfem. Milují červenou řepu a čerstvě posekanou trávu.

Naše slepice se každý den venčí ve vlastní japonské zahradě s pískovištěm, prolézacím trakařem, houpačkou, prolézačkami i lavičkou k odpočinku. Mohou se vyhřívat na slunci, poskakovat na kamenné skalce nebo odpočívat ve stínu staré třešně. A díky tomu nesou nádherná pestrobarevná vajíčka se žloutky tak sytě žlutými, že jim i Saharský písek závidí.

Od června 2019 chováme slepičky Dominant v plemenech Dark shell, Green Shell a Žíhané. V dubnu 2020 je doplnili nosnice a kohoutek plemene Hedvábniček (později i ve variantě USA).

Ke konci července 2020 se nám podařil první odchov hebounkých Hedvábniček, radost z kuřátek byla obrovská. A během roku následovala další, proto jsme celý výběh rozdělili na 2 části, pro každé plemeno s dostatkem prostoru na dovádění i odpočinek.

Domovem přes noc a při nepříznivém počasí jsou holkám 2 moderní zateplené kurníky s voliérou, kde mají veškeré pohodlí na hřadování a spoustu snůškových boxů. Kurníky jsou osazeny světelným čidlem, takže každý den sám slepičky pouští i zavírá. Navíc máme i odkládací minikurníčky pro slepičky, kterým zrovna není dobře nebo pro mamky s kuřaty, aby měly požadovaný klid na výchovu.

Máte-li o vajíčka či kuřátka zájem, pošlete nám zprávu, moc rádi se s vámi domluvíme…