Slepičky

Jsou naší chloubou, bereme je jako členy rodiny.

Černovous dal jméno celému parku, Meruňka snáší krásná zelenkavá minivajíčka, Torpédo je šéfem. Milují červenou řepu a čerstvě posekanou trávu.

Naše slepice se každý den venčí ve vlastní japonské zahradě s pískovištěm, prolézacím trakařem, houpačkou, prolézačkami i lavičkou k odpočinku. Mohou se vyhřívat na slunci, poskakovat na kamenné skalce nebo odpočívat ve stínu staré třešně. A díky tomu nesou nádherná pestrobarevná vajíčka se žloutky tak sytě žlutými, že jim i saharský písek závidí.

Od června 2019 chováme slepičky Dominant v plemenech Dark shell, Green Shell a Žíhané. V dubnu 2020 je doplnili nosnice a kohoutek plemene Hedvábniček (později i ve variantě USA).

Ke konci července 2020 se nám podařil první odchov hebounkých Hedvábniček, radost z kuřátek byla obrovská. A během roku následovala další, proto jsme původní výběh rozdělili na 2 části, pro každé plemeno s dostatkem prostoru na dovádění i odpočinek. V roce 2021 došlo k velké rekonstrukci a přebudování celého prostoru a máme nyní 5 výběhů a 3 odchovné kotce pro celkem 4 plemena. Najdete u nás i poměrně vzácné Ayam Cemani (původem z Indonesie) či Araucany z Chile. 

Domovem přes noc a při nepříznivém počasí jsou holkám 2 moderní zateplené kurníky s voliérou (v roce 2022 zvětšeno o další velkou zimní voliéru), kde mají veškeré pohodlí na hřadování a spoustu snůškových boxů. Kurníky jsou osazeny světelným čidlem, takže každý den sám slepičky pouští i zavírá. Navíc máme i odkládací minikurníčky pro slepičky, kterým zrovna není dobře nebo pro mamky s kuřaty, aby měly požadovaný klid na výchovu.

Máte-li o vajíčka či kuřátka zájem, pošlete nám zprávu, moc rádi se s vámi domluvíme…

Slepičky

Rodina

Na pozadí provozu celého areálu běží jemná linka touhy jedné velké rodiny vybudovat pod Brdy něco krásného. Ta linka se pořád mění, vlní, tloustne a různě šmodrchá. Právě tak, jak každý z členů té rodiny otiskuje něco ze sebe do tváře resortu. Proto vše, co u nás najdete, má reálný základ v našich vlastních životech. 

Udržitelnost

Vnímáme nádheru a křehkost světa kolem nás. A ač to může znít jako otřepané klišé, chceme, aby ho takhle mohl vnímat každý, i za spoustu let, kdy my už tu nebudeme. Proto se snažíme minimalizovat dopady našich aktivit na životní prostředí a nové nápady vždy konfrontovat s vlivem na život kolem nás.

Příroda

Brdy jsou prozatím exotem v porovnání s obdobnými oblastmi u nás. Přestože jsou pěšky dostupné z Prahy, v jejich blízkém okolí na vliv civilizace narazíte minimálně. Nenajdete v nich žádná tábořiště, restaurace, hotely ani lunaparky. Nejsou zde sjezdovky ani rozhledny. Jen nekonečné lesy a nedotčená příroda. A to se nám moc líbí!

Nadhled

 
Najdete nás na sociálních sítích:
Volba jazyka:

Hořehledy 119
335 61 Spálené Poříčí

Vyberte si balíček
    crossmenumenu-circlecross-circle