Včelky

Naše včelky jsou nejen medonosné, ale především ultramoderně chytré

Naše včelky jsou nejen medonosné, ale především ultramoderně chytré a digitální a to díky #probee od společnosti Softech.

Včelkám se totiž nejlépe vede, když je moc neprudíte, nelezete jim do baráku atd. Ale bez toho zase obtížně, a ne vždy včas, poznáte, že se s nimi něco děje a že je potřeba něco napravit. 

Naše úly v sobě mají zabudované akustické senzory, teploměry, GPS moduly a pod nimi stojí váha. A chytrý program z jejich kombinace rozpozná, že se třeba včely chystají rojit. Nebo že se úl pohnul vlivem větru. Nebo že je vše v pořádku a med přibývá jak má.  Na úlech máme QR kódy, díky jejichž načtení můžeme rovnou do telefonu nadiktovat poznámku k jejich prohlídce a nemusíme si ani sundavat tlusté včelařské rukavice.

Máme radost, když dokážeme takhle krásně a nenásilně propojit přírodu a moderní technologie ku prospěchu obou stran! Jaké informace z úlů dostáváme a jak se během hodin a dnů mění si můžete prohlédnout v grafu pod tímto textem.

Každoročně stáčíme náš vlastní lahodný med, máte-li o něj zájem, dejte nám vědět

Včelky II.

Rodina

Na pozadí provozu celého areálu běží jemná linka touhy jedné velké rodiny vybudovat pod Brdy něco krásného. Ta linka se pořád mění, vlní, tloustne a různě šmodrchá. Právě tak, jak každý z členů té rodiny otiskuje něco ze sebe do tváře resortu. Proto vše, co u nás najdete, má reálný základ v našich vlastních životech. 

Udržitelnost

Vnímáme nádheru a křehkost světa kolem nás. A ač to může znít jako otřepané klišé, chceme, aby ho takhle mohl vnímat každý, i za spoustu let, kdy my už tu nebudeme. Proto se snažíme minimalizovat dopady našich aktivit na životní prostředí a nové nápady vždy konfrontovat s vlivem na život kolem nás.

Příroda

Brdy jsou prozatím exotem v porovnání s obdobnými oblastmi u nás. Přestože jsou pěšky dostupné z Prahy, v jejich blízkém okolí na vliv civilizace narazíte minimálně. Nenajdete v nich žádná tábořiště, restaurace, hotely ani lunaparky. Nejsou zde sjezdovky ani rozhledny. Jen nekonečné lesy a nedotčená příroda. A to se nám moc líbí!

Nadhled

 
Najdete nás na sociálních sítích:
Volba jazyka:

Hořehledy 119
335 61 Spálené Poříčí

Vyberte si balíček
    crossmenumenu-circlecross-circle